Yılmaz Helvacıoğlu’dan öğrencilere Ankara gezisi sözü. (7 Nisan 2018)

Eski AK Parti Siirt Milletvekili Yılmaz Helvacıoğlu, başarılı kız öğrencileri Ankara gezisiyle ödüllendireceği sözünü verdi.

Eski AK Parti Siirt Milletvekili Yılmaz Helvacıoğlu, başarılı kız öğrencileri Ankara gezisiyle ödüllendireceği sözünü verdi. Yılmaz Helvacıoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın himayesinde gerçekleşen “Haydi Kızlar Okula” kampanyası kapsamında 2006’da Yavuz Sultan Selim Anadolu Lisesinde yaptırdığı 100 kişilik “Mimar Yılmaz Helvacıoğlu Öğrenci Yurdu’nda kalan öğrencileri ziyaret etti.

Öğrencilerle sohbet ederek sorun ve taleplerini dinleyen Helvacıoğlu, yıl sonunda derslerinde başarılı olan 25 öğrenciyi Ankara gezisiyle ödüllendireceğini kaydetti. Eğitimin önemine değinen Helvacıoğlu, “Eğitimin önünde hiçbir engel tanımamamız gerekir. Cumhurbaşkanımız Erdoğan liderliğinde her alanda olduğu gibi eğitim alanında da çok önemli gelişmeler yaşıyoruz. Özellikle kız çocuklarımızın okuması son derece önemlidir. Bunun için üzerimize düşen her görevi yerine getirmeye hazırız.” dedi. Helvacıoğlu, ziyaretin ardından öğrencilere çeşitli hediyeler verdi. Okul Müdürü Adnan Ekin de ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek Helvacıoğlu’na teşekkür etti.